Alışkanlıklar

O son Adana dürümü gömmeyecektin hacı! Madem kararlısın, rejim yapıyorum diyorsun, o zaman adabına uygun ye. Diyetteki bir insanın akşam menüsü çiğ köfte, ayran, yanına adana dürüm olamaz. Hadi diyelim ki oldu; üzerine Türk kahvesi, yanına Acıbadem kurabiyesi ne oluyor? Yarım yarım paylaşmakla olmuyor bunları hacı. Öğlene de mantı yemişsin bak! Leş gibi sarımsak üzeri bir de soğan kokunca tadından yenmez olmuşsun. Bari göründüğün gibi ol da “rejim yapıyorum” ayaklarına girme. On kiloluk dambıl kaldırarak, göstermeden iki kilometre koşarak olmuyor o işler. Disiplin şart, o da kafada, ondan da sende yok, eee, olmuyorsa zorlamayacaksın.

*

Alışkanlıkları değiştirmek zordur. Yeni yıl kararları çökmeye mahkumdur. Neden mi? Altını destekleyen yapılar yoktur da ondan. O olsun, bu olsun, şu da olsun, üzerine kuş konsun diye yazarak, mesajları evrene salıp gökyüzüne bakarak olduramayız maalesef hiçbir şeyi. Alışkanlıkları değiştirmek için bize gerekenler, cesaret, kararlılık, sürdürme azmi, hatalardan dersler çıkartıp yeni yöntemler deneme becerisidir. Bunlar olmadan a noktasından b noktasına düş gücüyle bile gidemeyiz. Şimdi sizi alışkanlıkları değiştirme programımıza davet ediyoruz.

*

Kuş kadar yiyeceğim diye sofraya oturup fil kadar yiyenlerden misiniz? Sigarayı bırakacağım niyetiyle yola çıkıp cigaraya başlayanlardan mısınız? Çivi çiviyi söker deyip diş ağrısına rakı basanlardan mısınız? Karı kız olmadan yapamayanlardan mısınız? Rüyanızda üç beş sekiz sayıklayanlardan mısınız? Şimdi elinizde ne varsa usulca bir yere koyuyorsunuz ve şu numaradan bizi arıyorsunuz.

*

Üst başlıkta okuduğunuz tersinden psikoloji ve buna benzer başarısı kanıtlanmış bir sürü yöntemle, sizi desteklemeye ve başarıya ulaştırmaya hazırız. Zengin kadromuz, başarılı ekibimiz, size gitmek istediğiniz yolun kapılarını aralayacaktır. Alışkanlıklarınızı değiştirmek ve daha sağlıklı bir hayat için ne duruyorsunuz?

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s